РОДОДЕНДРОН - ПЕРЛИНА ВАШОГО САДУ

Рододендрони – неймовірно красиві декоративні квіти, котрі стануть окрасою будь-якої території. Один з ключів до успішного вирощування рододендронів – правильний вибір якісного садивного матеріалу та його посадка. Якісні саджанці рододендронів та інших квітів пропонує розсадник «Ягідне МС». В цій статті ми розповімо про особливості вирощування рододендронів і догляду за ними.

 

Рододендрони – це рід рослин родини вересових. У світі налічується понад 500 видів цієї культури, а кількість гібридів (штучно виведених сортів) становить від 30 000 шт. Вони будуть неповторною прикрасою будь-якого саду. Рододендрони можна використовувати як у композиціях, так і вирощувати окремо на ділянці.

рододендрон

Рододендрон має свої вимоги до висаджування й догляду. Перед висаджуванням спочатку потрібно правильно дібрати місце, тому що це багаторічні рослини. Високорослі сорти через 10 років можуть досягнути висоти 1,5–1,8м. Також слід зауважити, що на них погано впливає пересадка. Краще віддати перевагу ділянкам, захищеним від вітру. Щоб рослина гарно цвіла, її потрібно забезпечити достатньою кількістю сонячного світла. Але водночас треба, щоб з 11-ї по 16-ту годину рослини були в напівтіні. Ранком та ввечері сонячне світло для рододендронів корисне але якщо висадити рослину на місці, де пряме сонячне світло протягом всього дня, то вічнозелені сорти будуть мати сонячні опіки листя. Тому слід вибрати місце для висадження з частковим затіненням.   

рододендрон
Коренева система рослин поверхнева. Ґрунт має бути легкий, багатий на вміст поживних речовин. Оскільки йдеться про вересові, то ґрунт обов’язково має бути з рівнем кислотності 4–5,5. Якщо на ділянці важкий глинистий ґрунт чи важкий чорнозем, то в такому ґрунті рослини будуть погано рости і хворітимуть. Оптимально готувати посадкову яму для рододендронів і висаджувати їх за рекомендаціями, наведеними нижче.

1. Викопати яму глибиною 30–35 см і діаметром 50 см для низькорослих сортів та 90 см для високорослих сортів.

2. Відстань між кущами має бути 60-80 см. Молоді саджанці можна висаджувати густо. Якщо було висаджено декілька різних сортів, то наступного року під час цвітіння вони матимуть неповторний декоративний ефект.

3. Посадкову яму заповнити змішаною сумішшю кислого торфу, піску і рідного ґрунту у співвідношенні 2:1:1.

4. Під час висаджування обережно дістати рослини з горщика і легенько розпрямити коріння в різні боки на дні посадкової ями.

5. Заповнити посадкову яму підготовленою сумішшю так, щоб рівень ґрунту був на одному рівні з кореневою шийкою рододендрона.

6. Рясно пролити висаджені рослини.


7. Поверхню ґрунту поряд з рослинами потрібно замульчувати сосновою корою завтовшки 7–10 см.


Рододендрони люблять зволожений ґрунт. Літом рослини слід поливати як мінімум двічі на тиждень. Обрізувати кущі треба дуже помірно. Обрізування полягає в розріджені загущеної крони та видаленні сухих пагонів. Омолоджувальне обрізування проводять дуже рідко, але якщо є така необхідність – на висоті 30–40 см. Найкращий період для обрізування – початок березня, перед настанням тепла. Після обрізування кущі слід весною підживити добривами пролонгованої дії.

Цікавий факт - А ви знали, що Червона Рута – це народна назва Карпатського рододендрона, який росте в горах східної Європи, зокрема і в Карпатах, на території України?

Рододендрон Карпатський - фото з укр Вікіпедії

Рододендрон карпатський - фото з Вікіпедії https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B…;

На теренах України рододендрони набирають популярності, і в розсаднику ФГ «Ягідне МС» зібрали велику колекцію різних сортів цих багаторічних квітів. Рододендрони можна розмножувати як зеленим живцюванням, так і з насіння. Але найкращий метод для їхнього розмноження – це in vitro. За допомогою цього методу в розсаднику розмножують та вирощують оздоровлений посадковий матеріал, який має високу силу росту і відповідає своєму сорту. У розсаднику «Ягідне МС» вирощують і пропонують рослини і в малих, і в великих горщиках для роздрібних покупців та садових центрів.

саджанці рододендрони